hand 2

Po roku nieobecności juniorzy wrócili na podium MPJ zdobywając srebrny medal w  Final Four rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim. W niezwykle emocjonującym finale Mistrzostw Polski Juniorów 2018 MSPR Siódemka-Miedź Legnica pokonało MTS Kwidzyn 25:24 (11:14).

Finałowe spotkanie długo układało się po myśli naszych szczypiornistów , którzy w 34 minucie prowadzili 17:11. Rywale podjęli jeszcze rękawice. W 53 minucie to Miedź odrobiła straty i wygrywała 23:22, a następnie 25:22. MTS zdołał rzucić dwie bramki i mógł w ostatnich sekundach doprowadzić do dogrywki.Najpierw jednak bramkarz drużyny z Legnicy obronił we wspaniałym stylu, a dobitka wylądowała na słupku. W finale nasz zespół wystapił w składzie:

Daniel Makowski 1, Adrian Dymij, Piotr Skiba, Mateusz Kosmala 6, Patryk Grzenkowicz 1, Michał Klapka, Patryk Dembowski, Wojciech Kowszuk 1, Bartosz Kotuła, Alan Guziewicz, Gustaw Jankowski 1, Nikodem Kutyła 1, Łukasz Orlich 4, Filip Wadowski 5.

Organizatorzy Final Four Mistrzostw Polski Juniorów wybrali najlepszych zawodników dwudniowej imprezy. W tym gronie znalazli się przedstawiciele naszej drużyny. Najlepsza siódemka turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Piłki Ręcznej Juniorów Bramkarz –Makowski Daniel MTS KWIDZYN Lewe skrzydło – Cegłowski Kacper MSPR SIÓDEMKA-MIEDŹ LEGNICA Lewe rozegranie – Marciniak Patryk KPR OSTROVIA OSTRÓW WLKP. Środek rozegrania – Drozdalski Mateusz MSPR SIÓDEMKA-MIEDŹ LEGNICA Prawe rozegranie – Światłowski Szymon MSPR SIÓDEMKA-MIEDŹ LEGNICA Prawe skrzydło – Kosmala Mateusz MTS KWIDZYN Obrotowy – Pawelec Damian MKS TRUSO ELBLĄG. W trójce najlepszych zawodników znalazł się jako najlepszy bramkarz – Makowski Daniel MTS KWIDZYN MVP – Drozdalski Mateusz MSPR SIÓDEMKA-MIEDŹ LEGNICA Najlepszy strzelec – Marciniak Patryk KPR OSTROVIA OSTRÓW WLKP.

GRATULUJEMY CHŁOPAKOM, TRENEROM , CAŁEMU SZTABOWI oraz RODZICOM !!!!!!!

juniorki

MTS Kwidzyn po przegranym meczu 24:27 (10:11) z Varsovią Warszawa z zdobył tytuł Wice-Mistrza Polski Juniorek. W turnieju -rozgrywanym w stolicy, w formule Final Four dziewczyny powtórzyły osiągnięcie z poprzedniego roku.

Dziewczyny do meczu o złoto przystąpiły po niezwykle dramatycznym spotkaniu, które rozegrały dzień wcześniej. Pokonały w nim po karnych SPR Olkusz. Mecz o złoty medal był wyrównanym widowiskiem. Po zmianie stron kwidzynianki na krótko objęły prowadzenie (13:12). W finałowych minutach zespół MTS bronił od połowy, ale nie mogło to już zmienić losów meczu. Mimo, że jak mówią "czują niedosyt" to my jesteśmy z nich DUMNI. Warto podkreślić, że zespół MTS-u po raz siódmy z rzędu znalazł się na podium MP. Gratulujemy Zawodniczkom, Trenerom oraz Rodzicom.

półfinały:
MTS I Kwidzyn – SPR Olkusz 21:21 (karne 5:3)
UKS Varsovia Warszawa – Korona Handball Kielce 30:19

o 3. miejsce
SPR Olkusz – Korona Handball Kielce 27:21

Finał
UKS Varsovia Warszawa – MTS Kwidzyn 27:24.

Wśród "7"  FF znalazły się:

Lewe skrzydło – Wiktoria Heromińska (MTS Kwidzyn)
Lewe rozegranie- Karolina Wicik (MTS Kwidzyn)
Środek rozegrania- Aleksandra Kreft (MTS Kwidzyn)

Najwięcej bramek podczas turnieju dla naszej drużyny  rzuciła Milena Kaczmarek 12.