psych

    Koło psychologiczne dla uczniów zainteresowanych rozwojem osobistym! 

  W czwartek, 24 stycznia, w naszej szkole odbyły się warsztaty: "Zarządzanie czasem a efektywna nauka". Przeprowadziła je dla nas pani Katarzyna Jabłońska, studentka III roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, która zapoznała uczniów z kilkoma metodami, które mogą przydać się im podczas planowania nauki i wolnego czasu.

relacja z wydarzenia

24 stycznia 2019 roku w godzinach 17.00-18.30, na terenie naszej szkoły odbędą się warsztaty w ramach koła psychologicznego. Zajęcia mają charakter praktyczny –   uczą kompetencji niezbędnych w „policealnym życiu”. Prowadzący: studenci ostatnich lat psychologii sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS. Temat zajęć: „Zarządzanie czasem a efektywna nauka”.Poniżej znajduje się link do artykułu z informacją na temat zajęć oraz formularzem zgłoszeniowym, który należy wypełnić w celu wzięcia udziału w wydarzeniu. Jego wypełnienie trwa chwilę, wszystko jest oczywiście bezpłatne.

https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/463-kwidzyn/18649-zarzadzanie-czasem-nauka

Mówi się często, że nauka to potęgi klucz. Trudno dyskutować z tym przysłowiem, chociaż współcześnie przyswajanie wiedzy z pewnością jest utrudnione. Liczba obowiązków pozaszkolnych czy rozmaite możliwości realizowania swoich pasji, które dziś są inaczej postrzegane niż kilkanaście lat temu, skracają czas na naukę – z jednej strony, z drugiej zaś suma wszystkich zadań odbiera czas na realny odpoczynek. Jak zarządzać efektywnie tymi godzinami, które pozostają do dyspozycji młodego człowieka? Co zrobić, żeby przy minimalnym czasie jednocześnie przygotować się do lekcji, jak i mieć chwilę na relaks?

O zajęciach

W trakcie zajęć zostaną poruszone zarówno kwestie związane z nauką – jak, kiedy i ile czasu na nią poświęcać, jak i z odpoczynkiem, który jest w naszym procesie edukacyjnym równie ważny. Słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób skutecznie odpoczywać, jak planować sobie przerwy w nauce, a także co zrobić w sytuacji, w której czasu mamy mało, a materiału do opanowania dużo. Uczestnicy wykładu będą mieli okazję poznać najważniejsze zasady zarządzania czasem – w trakcie zajęć prowadzący odwoła się do zasady Pareto, techniki SMART czy metody ABC. Na zakończenie spotkania przewidziana jest dyskusja o tzw. złodziejach czasu i o tym, jak sobie z nimi radzić. Będzie również możliwość uzyskania odpowiedzi na najbardziej nurtujące słuchaczy pytania