powiat

    Honorową Nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu otrzymały klasy mundurowe realizujące program „Bezpieczeństwo publiczne-edukacja dla klas mundurowych”.

 

     Jak co roku Przewodniczący Rady Powiatu i Starosta Kwidzyński wręczyli Honorowe Nagrody osobom przyczyniającym się do rozwoju i promocji naszego powiatu oraz działającym na rzecz umocnienia idei samorządności. Tradycyjnie też Starosta kwidzyński wręczył doroczne nagrody w dziedzinie kultury i sportu. Nagrody honorowe wręczane są od 2000 roku. W tym czasie statuetki odebrało 157 laureatów a wśród nich klasa o profilu mundurowym. Gala wręczenia odbyła się w piątek 6 kwietnia w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo - Technologicznym.

nagroda powiatu

- To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc wręczyć nagrody osobom, które swoją działalnością odciskają twały ślad w pejzażu naszego powiatu - powiedział Przewodniczący Rady Jerzy Śnieg po wręczeniu rekordowej liczby statuetek.
- Czasy są takie, że podczas takiej jak ta uroczystości wystarczy zacytować klasyka" Te nagrody Wam się po prostu należały" - powiedział dziękująć lureatom strosta Jerzy Godzik.
6 lat wytrwałej pracy nauczycieli oraz uczniów zostało zauważone przez środowisko lokalne. Nasi uczniowie stali się stałym elementem na "rynku" edukacyjnym naszego miasta. Kiedy kilka lat temu okazało się, że istnieje potrzeba stworzenia klasy mundurowej w powiecie nie wahaliśmy ani chwili. Było to dla nas ogromne wyzwanie. Dziś możemy powiedzieć uczniowie tej klasy stali się wizytówką nie tylko  naszej szkoły ale i powiatu. Stało się do dzięki pasji i zaangażowaniu Dyrekcji oraz nauczycieli uczących w tej klasie. Powszechnie lubiany i szanowany przez uczniów  prof. Krzysztof Skoczek łączący pracę nauczyciela, ratownika oraz zawodowego strażaka w PSP Kwidzyn przygotowuje uczniów tej klasy z zakresu ratownictwa medycznego, musztry, bezpieczeństwa publicznego oraz EDB.  Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły jako jedyni w powiecie mogą uzyskać certyfikat ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Profesorowie D. Łyżwiński oraz A. Tulisz wprawiają młodzież w tajniki samoobrony. Trzeba również pamiętać, o zajęciach z podstaw prawa, które w tych klasach prowadzi prof. M. Szwanke.  W ramach tego profilu współpracujemy z wieloma instytucjami, które pozwalają uczniom poznać  specyfikę różnych służb mundurowych. Warto wspomnieć o Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, Służbie Celnej i Skarbowej, Straży Granicznej w Gdańsku, Służbie Więziennej w Kwidzynie oraz Brygadzie Pancernej w Braniewie. Dzięki współpracy z KSSK "Gward" uczniowie mają możliwość korzystania pod fachowym okiem z miejskiej strzelnicy gdzie poznają tajniki sportu strzeleckiego oraz zaznajamiają się z bronią. Te wszystkie elementy oraz praca nauczycieli przedmiotów ogólnych składają się na bardzo dobre przygotowanie uczniów tych klas do służb mundurowych, dobre przygotowanie do matury oraz powszechnie dobry wizerunek tego profilu w środowisku lokalnym. Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom, wszystkim niewymienionym z imienia i nazwiska Gratulujemy. Instytucjom współpracującym dziękujemy za pomoc w realzacji programu. 

 

 • Szkoła jest położona w najbliższym sąsiedztwie kompleksu sportowo- rekreacyjnego oraz terenów leśnych "Miłosna"

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
  • w ZSO funkcjonują:
  • 2 Liceum Ogólnokształcące
  • Sportowe Liceum Ogólnokształcące
  • ul. Słoneczna 2
  • 82-500 Kwidzyn
  • tel/fax 55 645 19 19
  • email: wyspian@2lo-kwidzyn.pl
  • www: 2lo-kwidzyn.pl
  • Dyrektor Szkoły
  • mgr Ewelina Braun
  • wice-Dyrektor Szkoły
  • mgr Wojciech Kapica
 • Pedagog szkolny mgr Hanna Taczkowska

  • Dyżury
  • Poniedziałek 9.40-12.35
  • Wtorek 9.40-13.25
  • Środa 9.50-13.25
  • Czwartek 11.30-13.25
  • Piątek 10.35-13.25
  • Psycholog – Magda Łucarz
  • Dyżury
  • wtorek 8.00-11.00
  • Sekretariat szkoły
  • mgr inż Bożena Grochowska
  • sekretariat szkoły czynny
  • Poniedziałek- Piątek 8-15
 • Staramy się, by do biblioteki można było zajrzeć zawsze, kiedy jest taka potrzeba, dlatego jest otwarta we wszystkie dni, w następujących godzinach:

  • Poniedziałek 8.50-15.30
  • Wtorek 7.30-14.20
  • Środa 9.55-15.15
  • Czwartek 8.00-15.40
  • Piątek 7.30-14.20
  • Zapraszają
  • mgr Mariola Bera
  • mgr Beata Chudoba
  • mgr Hanna Taczkowska
 • Rada Rodziców ZSO nr 2

  • Przewodnicząca Beata Barczykowska
  • zastępca Witold Templin
  • Wpłaty na konto Rady Rodziców
  • 84 8300 0009 0008 3133 2000 0010 w tytule wpisać „wpłata na Radę Rodziców. Imię i nazwisko dziecka, klasa”