slologo2 MTS został mistrzem Polski juniorek!   

             MTS I w składzie w którego grają nasze uczennice nie miały sobie w Kielcach równych. Najpierw rozgromiły SPR Olkusz, by w finale nie dać szans Koronie Handball. Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego zasłużenie sięgnęły po złoto Mistrzostw Polski Juniorek.  

 

 

W piątek i sobotę w Kielcach rozegrano Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. Oprócz naszej drużyny w Final Four, wystąpiły zespoły z Kielc, Gdyni i Olkusza. Szczypiornistki MTS-u Kwidzyn wystąpiły w pierwszym półfinale nie dały szans przeciwniczkom z SPR-u Gdynia.  Mecz zakończyły  z dziewięcioma bramkami „na plusie”. MTS do triumfu zaprowadził najskuteczniejszy w drużynie duet Dominika Stala – Wiktoria Gaura, obie pięć razy pokonały bramkarkę z Gdyni.  W finale obrona Kielc miały problem z powstrzymaniem ataków kwidzynianek, a nawet gdy im się to udawało, sędziowie najczęściej wskazywali „siódemkę”. W kwidzyńskiej bramce nieźle spisywała się do tego Natalia Markava, wybrana najlepszym golkiperem turnieju. Podopieczne Roberta Majdzińskiego schodziły na przerwę z 3 bramkowym prowadzeniem (15:12).  Nasze dziewczyny  imponowały zespołowością i kolektywem, który tworzyły na parkiecie.  Nic nie mogło odebrać już złota MTS-owi Kwidzyn. Po ostatnim gwizdku na tablicy winiał wynik 29:22 dlaMTS-u. 

mts

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Można powiedzieć, że byliśmy nieformalnym faworytem imprezy, ale ta rola nie zawsze jest komfortowa. Dziewczyny spisały się jednak świetnie! Dość pewnie wygraliśmy oba spotkania. Dziękujemy też za organizację turnieju – cieszył się „na gorąco” po meczu trener Majdziński.

Najlepsza „siódemka” turnieju prezentuje się zaś następująco: Markava(MTS) – Witkowska, Więckowska, Pastuszka, Peplińska, Kaczmarek (MTS), Borkowska.