Warsztaty projektowe Wspieram duchem - pomagam, bo umiem 2.0"logo

W dobie różnych zagrożeń -  prelekcja i ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zawsze mile widziane11 marca kolejna grupa instruktorów: Dominik, Filip, Karolina, Wiktoria i Kacper  z klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie ruszyła wraz z koordynatorem projektu "Wspieram duchem - pomagam, bo umiem 2.0"  ks. Danielem Pałkowskim do swoich młodszych kolegów, tym razem ze Szkoły Podstawowej w Wandowie.

 

 

Po ciepłym przyjęciu przez grono pedagogiczne młodzież przystąpiła do realizacji misji, z którą przyjechała - informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. W rolę instruktora prowadzącego wcielił się tym razem Dominik (notabene absolwent szkoły w Wandowie), który obecnie przygotowuje się do egzaminu dojrzałości. Posiłkując się prezentacją poszerzał wiedzę obecnych na prelekcji uczniów SP w Wandowie. Tradycyjnie już po przeprowadzeniu wykładu o etapach udzielania pierwszej pomocy, koordynator projektu 2.0 ks. Daniel podzielił uczniów na mniejsze grupy i przydzielił do nich  instruktorów. Zaangażowanie najmłodszych uczestników pokazu zawsze jest motorem do działań. Zainteresowali się także ubiorem instruktorów, bo choć mieli na sobie charakterystyczne koszulki promujące udział w projekcje, to każde z nich z dumą nosi także mundur.  Młodzież z przyjemnością opowiedziała o założeniach i nauce w klasach o profilu Bezpieczeństwo Publiczne.

kol3

Podsumowaniem zajęć były podziękowania i listy gratulacyjne dla naszych instruktorów od Pani Dyrektor Szkoły w Wandowie, a od uczestników gromkie brawa za ciekawie przedstawioną wiedzę i ćwiczenia z zakresu pomocy drugiej osobie. Po zakończonych warsztatach zostaliśmy zaproszeni na ciepłą strawę za co z serca serdecznie dziękujemy. Młodzież zmotywowana swoim działaniem, poczuła się też wyjątkowo doceniona… A my za każdym razem jesteśmy z nich coraz bardziej dumni.

Projekt WSPIERAM DUCHEM – POMAGAM. BO UMIEM 2.0 realizujemy dzięki naszemu Partnerowi  Fundacji LOTTO im.H.Konopackiej.